RENOVÁCIA BYTOVÉHO JADRA bez búrania

 

Okrem renovácie a opravy vaní sa zaoberáme aj RENOVÁCIOU BYTOVÉHO JADRA BEZ BÚRANIA s použitým špeciálnych náterových hmôt na umakart a špeciálnych tmelov na opravy umakartového jadra.

 

Po rekonštrukcii bytového jadra s našou technológiou BEZ BÚRANIA ostane zákazníkovy obnovené jadro ktoré vyzerá ako nové je umývateľné a s  dlhou životnosťou.

 

Výhody :

 

Nízka cena : Prednosťou takto rekonštruovaného bytového jadra / bez búrania , a bez demontáže / /je nízka cena ktorú si môže dovoliť ktorýkoľvek majiteľ bytového jadra

Rýchlosť rekonštrukcie  bytového jadra / oprava , prebrúsenie umakartového materiálu , 2 x umývateľný náter / štandardne trvá 2 dni.

Umývateľnosť jadro je umývateľné čo je výhoda ako obkladačky

Farebná rozmanitosť  ponúkame rôzne druhy farieb

Možnosť renovácie starých obkladov

 

Cena práce kompletnej štandartnej renovácie bytového jadra je 16 Eur/m2 to je približne       27m2 x 16 Eur = 432 Eur komplet celé jadro

/ vrátane materiálu , dopravy , náter a oprava bytového jadra /

 

Rekonštrukcie bytového jadra technológiou BEZ BÚRANIA vykonávame  v rámci CELÉHO SLOVENSKA / doprava je ZADARMO

 

 

 

 

 

Väčšina z nás si pri tejto činnosti predstaví jednu z najťažších a najprácnejších prác pri rekonštrukcii bytu. Časté rozhovory s našimi známymi, že aj oni už prerobili jadro, vyvolávajú v ženskom pokolení miernu závisť a v mužskom nervozitu ako čo najlepšie a samozrejme aj najlacnejšie prerobiť v byte jadro. Možnosti je niekoľko, záleží len na nás a na našej peňaženke, ktorú možnosť si vyberieme.

                Snáď najčastejšie skloňovaným slovom pri rekonštrukcii bytového jadra je umakart. Materiál vytvorený  z papiera, ktorý je vytvrdený umelou živicou, bol v časoch masívnej výstavby bytových domov veľmi rozšírený na výstavbu kúpeľni, toaliet a priečok. Dôvodom prečo ho chce väčšina z nás meniť je niekoľko, no medzi hlavné patria jeho slabé zvukoizolačné vlastnosti, kedy pri sprchovaní počuť aj suseda o poschodie nižšie, ale aj hádku susedov o dve poschodia vyššie. Vzhľadom nám tento materiál pripomína starých rodičov po ktorých sme tento byt zdedili, či susedov, ktorý o vzhľad svojej kúpeľne nikdy nedbali.

Ak sa rozhodneme pre rekonštrukciu vyberáme si z dvoch alternatív:

1. Staré jadro zbúrame a nahradíme ho novým murovaným. Tento systém aj keď kompletne vyrieši všetky pochybnosti, ktoré pri starom jadre prichádzali do úvahy, je najdrahšou alternatívou.

2.Druhou alternatívou je ponechanie pôvodného materiálu (umakart, sadrokartón a pod.) a jeho vizuálna obnova. Ak sa rozhodneme pre túto alternatívu musíme najprv ošetriť starý povrch. Dôkladne z neho odstrániť všetky nežiaduce materiály: tapety, obklady, dlažby či iné nečistoty. Po dôkladom zbrúsení a zdrsnení podkladového materiálu pristúpime k tmeleniu a škárovaniu. Dbáme na to, aby sme vyrovnali aj najmenšie praskliny a trhliny, ktoré by sa časom pri nevhodnom ošetrení mohli začať zväčšovať. Po zaschnutí tmeliaceho prípravku môžeme začať aplikovať fixačnú vrstvu aplikáciou penetračného náteru. Po 2-3 hodinách môžeme tento náter zopakovať. Penetračný náter je vhodný na báze duvilaxu alebo akrylátu. Tento náter nám zabezpečí, aby sa podkladový materiál zjednotil (neopadával, nepraskal) a zároveň bol odolný voči pôsobeniu vodných pár. Takto minimalizujeme vytváranie farebných škvŕn pri maľovaní a zabránime vzniku plesní.

                Ďalším krokom je výber určitej alternatívy pre prekrytie podkladového materiálu. Veľmi rýchlou a jednoduchou stavebnou úpravou je nástrek podkladu farbou. Používajú sa rôzne druhy umývateľných farieb, ktoré ponúkajú širokú škálu farebných odtieňov. Tento postup je časovo nenáročný a zvládnu ho aj menej zručný majstri. Podobne rýchlou úpravou je nalepenie tapety. Je možné vybrať zo vzorov, ktoré vyzerajú na nerozoznanie od obkladov a iných vzorov. Sú samolepiace, vode odolné a umývateľné. Ďalšia možnosť, ktorá zlepší nielen estetické ale aj fyzikálne vlastnosti podkladového materiálu je jeho obloženie obkladačkami alebo obkladom. V oboch prípadoch je postup rovnaký. Na očistený povrch nanesieme zubovou stierkou flexibilné lepidlo, ktoré je možné používať aj v exteriéri, nakoľko je mrazuvzdorné, s dĺžkou zubou 6 mm. Medzerníkmi si vymedzíme presné medzery, medzi jednotlivými kusmi dlažby a gumeným kladivom len poklepávame výškové nerovnosti. Po uschnutí dlažby, ktoré je potrebné 24 hodín bez zásahu, môžeme začať so škárovaním gumovou stierkou. Používajú sa špeciálne škárovacie hmoty, ktoré sú v rovnakej farbe ako použitá dlažba či obklad. Ak použijeme takéto obklady, celkový dojem je na nerozpoznanie od murovaného jadra.

Navyše ak vymeníme staré umývadlo, vaňu či toaletu, môžeme sa aj my pochváliť rekonštrukciou bytového jadra, a to či sme podklad vymenili kompletne alebo len šikovne využili to čo nám trh ponúka, budeme vedieť len my. Navyše ak sa poradíme v špecializovanej predajni, určite urobíme ešte mnoho vecí jednoduchšie a lacnejšie.   

Aktuálne na predaj starožitná vaňa komplet zrenovovaná

Cena 500 Eur

 

 

Viac info :

Starožitná vaňa


 

 

RENOVÁCIA BYTOVÉHO JADRA bez búrania

Oprava vani

Renovácia vani

Renovácia vani Bratislava

Smaltovanie vaní

Renovácia vaní smaltom

Glazúrovanie vaní

Smaltovanie vane Trnava

Smatovanie vane Košice

Smaltovanie vane Bratislava

Starožitné vane


 


NAŠE REFERENCIE :

 

Renovácia vaní Prešov

Renovácia vaní Žilina

Renovácia vaní Čadca

Renovácia vaní Prievidza

Renovácia vaní Trnava

Renovácia vaní Trenčín

Renovácia vaní Topoľčany

Renovácia vaní Poprad

Renovácia vaní Košice

Renovácia vaní Nitra

Renovácia vaní Nové Mesto Nad Váhom

Renovácia vaní Spišská Nová Ves

Renovácia vaní Martin

Renovácia vaní Zvolen

Renovácia vaní Banská Bystrica

Smaltovanie vaní Trnava

Smaltovanie vaní Bratislava

Smaltovanie vaní Banská Bystrica

Smaltovanie vaní Prešov

Smaltovanie vaní Žilina

Smaltovanie vaní Čadca

Smaltovanie vaní Prievidza

Smaltovanie vaní Trenčín

Smaltovanie vaní Topoľčany

Smaltovanie vaní Poprad

Smaltovanie vaní Košice

Smaltovanie vaní Nitra

Smaltovanie vaní Nové Mesto Nad Váhom

Smaltovanie vaní Spišská Nová Ves

Smaltovanie vaní Martin

Smaltovanie vaní Zvolen

Oprava vane Bratislava

Oprava vane Trnava

Oprava vane Nitra

Oprava vane Košice

Oprava vane Trenčín

 

Glazúrovanie vane Prešov

Glazúrovanie vaní Žilina

Glazúrovanie vane Nitra

Glazúrovanie vaní Nitra

Glazúrovanie vane Bratislava

Glazúrovanie vane Banská Bystrica

Glazúrovanie vane Košice

Glazúrovanie vane Martin

Glazúrovanie vane Poprad

Glazúrovanie vane Prievidza

Glazúrovanie vane Trenčín

Glazúrovanie vane Trnava

Glazúrovanie vane Zvolen

Glazúrovanie vane Žilina

Glazúrovanie vaní Bratislava

Glazúrovanie vaní Košice

Glazúrovanie vaní Trnava